Balony 2016 – podsumowanie

 

Zakończyły się XVII Górskie Zawody Balonowe oraz XXXII Mistrzostwa Polski. W tym roku aura kompletnie zaskoczyła wszystkich. W związku z tym udało się rozegrać tylko połowę zaplanowanych konkurencji.

Starty odbyły się w sobotę rano, wieczorem oraz w niedziele po południu. W niedzielny poranek start uniemożliwiła potężna mgła natomiast w poniedziałek pierwszy start udaremnił opad deszczu, a później front burzowy który zmierzał w stronę Krosna. Jednak po odwołaniu wieczornych lotów burza zmieniła swój kierunek.
„Ekipa pościgowa” – EPKR Spotters była w każdym miejscu gdzie były balony stąd możecie podziwiać piękne zdjęcia zaprezentowane poniżej. Pierwszy raz postanowiliśmy prowadzić relację LIVE z imprezy. Na naszym profilu FB informowaliśmy skąd odbędą się starty lądowania oraz gdzie będzie wykonywany przelot. Widząc statystki – okazało się to strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy również za masę lajków.
Jak prezentowały się wyniki tej imprezy?
Balonowym Mistrzem Polski 2016 r. został Jakub Bauta z Aeroklubu Leszczyńskiego! Tuż za nim: miejsce 2. zajął Bartosz Nowakowski (Aeroklub Włocławski), a 3. był Mateusz Rękas (Mościcki Klub Balonowy).
Zwycięzcą XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych – podobnie jak w roku 2015 został Rimas Kostiuškevičius z Litwy. Na podium: 2. Rokas Kostiuškevičius (Marijampole, Litwa), 3. Jakub Bauta (Aeroklub Leszczyński).
Wszystkim zawodnikom oraz zawodniczkom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję! Miejmy nadzieję że pogoda dopisze w 100%!
Tekst: Bartek Kolanko