Moc atrakcji w Nowym Targu

W dniach 17 i 18 sierpnia na lotnisku w Nowym Targu odbyła się już 5 edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Ciekawy i urozmaicony program pokazów sciągnął do Nowego Targu mnóstwo widzów.

Kto przyjechał, napewno nie żałował swojego wyboru, bo było co podziwiać na niebie. Na jednym z najpiękniejszych polskich lotnisk aeroklubowych zaprezentowały się takie grupy akrobacyjne jak: „Orliki”, ” The Flying Bulls – Aerobatic Team”, Artur Kielak, jak i wojsko, które zaprezentowało dynamiczny pokaz śmigłowców bojowych MI-24 z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Na pikniku nie zabrakło polskiej historii lotniczej.
Lotnisko w Nowym Targu istnieje od 1930r. Jest położone na 628m n.p.m. Znajdują się tutaj 2 pasy trawiaste. Podczas pikniku nie zabrakło „naszego” mistrza Artura Kielaka, który jak zawsze stanął na wysokości zadania, dajać publiczności wspaniały pokaz akrobacji na swoim samolocie XA-41 Sbach Xtremeair.

Z pokazu w Łososinie Dolnej, przyleciały Orliki. Na 7 samolotach PZL- C130 Orlik opanowały niebo nad lotniskiem.
Jak zawsze były mijanki. Na tle Tatr, pięknie zaprezentowały się dwie duże „ważki” czyli MI-24, równie rewelacyjnie zaprezentowała się słynna grupa The Flying Bulls.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Kwilosz