Bartosz Kolanko

Lokalizacja: Krosno (EPKR)
Samoloty w moim życiu: Już od dziecka marzyłem by zostać pilotem. Niestety przyszłość na to nie pozwoliła, pozostała mi więc fotografia. Na początku jak złapałem zajawkę na samoloty zacząłem masowo kleić modele samolotów i od czasu do czasu do dziś to robię. Na lotnisko w Krośnie wybierałem się z rodzicami niemal co kilka dni by móc podziwiać nasze maszyny. Zdjęcia pstrykałem choćby telefonem aby mieć dany samolot w swojej domowej „bazie danych”.  Dziś marzenia o fotografii spełniam w grupie spotterskiej pochodzącej z Krosna – EPKR spotters. Bardzo dużo czasu spędzam na naszym lotnisku, ale też staram się być tam gdzie inne imprezy lotnicze.
Od kiedy robię zdjęcia lotnicze: Fotografią lotniczą interesuję się od 2009 roku, kiedy to kupiłem swój pierwszy aparat cyfrowy. Od 2013 roku już na poważnie zająłem się spottingiem lotniczym. Zdjęcia robię na lotnisku na którym zostałem wychowany czyli na Krośnieńskim lotnisku (EPKR).
Gdzie byłem robić zdjęcia:  Katowice (EPKT, EPKM), Kraków (EPKC i EPKK), Leszno (EPLS), Łososina Dolna (EPNL), Mielec (EPML), Nowy Targ (EPNT), Ostrava (LKMT), Poznań (EPPO), Radom (EPRA), Rzeszów (EPRZ), Sliač (LZSL), Warszawa (EPWA), Wrocław (EPWR). 
Gdzie publikuję swoje zdjęcia:
lotnictwo.net.pl  airplane-pictures.net  facebook.com
Czym fotografuję: 
Canon 700D z obiektywami 18-55 IS STM + 55-250 IS II + Sigma C 150-600 F5-6,3 DG OSHSM