Mateusz Świerk

Lokalizacja: Krosno (EPKR)
Samoloty w moim życiu: Lotnictwem interesuje się od dziecka. Zawsze fascynowały mnie samoloty i często bywałem na lotnisku, a coroczne Górskie Zawody balonowe odwiedzałem ze stuprocentową frekwencją. Moją edukację również skierowałem w stronę lotnictwa. Ukończyłem technikum na profilu technik mechanik lotniczy i będę starał się o licencję mechanika lotniczego. Prócz lotnictwa zajmuje się również meteorologią, co jest mocno związane z lataniem. Życie zawodowe również planuje związać z lotnictwem, jednak bardziej chciałbym latać niż być mechanikiem.
Od kiedy robię zdjęcia lotnicze: W 2010 roku zacząłem przygodę z RNAV Spottingiem, czyli fotografowaniem samolotów na wysokości przelotowej za pomocą aparatu połączonego z teleskopem astronomicznym. Całość generowała prawie 4000 mm ogniskowej, co dawało kolosalne przybliżenie. Od 2012 roku zacząłem również fotografować na lotnisku, początkowo amatorsko, jednak potem coraz bardziej profesjonalnie i coraz lepszym sprzętem.
Gdzie byłem robić zdjęcia:  Arłamów (EPAR), Berlin Schonefeld (EDDB), Berlin Tegel (EDDT ), Kraków (EPKK), Krosno (EPKR ), Rzeszów Jasionka (EPRZ ), Rivolto (LIPI).
Gdzie publikuję swoje zdjęcia:
lotnictwo.net.pl  
Czym fotografuję: 
Canon 600D + canon 55-250 IS II.