Paweł Skiba


Lokalizacja: Kraków

Samoloty w moim życiu: Nie pamiętam jaki był pierwszy samolot, który zobaczyłem. W latach mojego dzieciństwa na krośnieńskim lotnisku było ich całkiem sporo. Głównie chyba antki i zliny. Bawiąc się na balkonie często patrzyłem na antki wyrzucające małe czarne kropeczki, nad którymi po chwili wykwitały czasze spadochronów. Dużą frajdą były wyprawy na lotnisko pozwalające obserwować starty i lądowania samolotów. A już załapanie się na lot… super sprawa. Oczywiście, jak prawie każdy dzieciak, sklejałem mniej lub bardziej skomplikowane modele samolotów.

Od kiedy robię zdjęcia lotnicze: Samoloty fotografuję od niedawna, tzn. od kiedy dysponuję jakimś w miarę przyzwoitym sprzętem. Pierwsze zdjęcia zrobiłem w czerwcu 2014 roku na X Małopolskim Pikniku Lotniczym (EPKC) i jakoś poszło z górki. W tym samym roku zaliczyłem VI Nowotarski Piknik Lotniczy (EPNT) i DNY NATO 2014 na Letiště Leoše Janáčka Ostrava (LKMT).

Gdzie byłem robić zdjęcia: Kraków-Czyżyny (EPKC), Nowy Targ (EPNT), Leszno (EPLS), Kętrzyn – Wilamowo (EPKE), Radom (EPRA), Ostrava (LKMT).
Gdzie publikuję swoje zdjęcia: Dotychczas wyłącznie na Facebooku
Czym fotografuję:
Body: Canon 60D
Szkła: Sigma S 150–600 mm f/5–6.3 DG OS HSM, Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM