Poniedziałek ze spotterem! – Bartosz Kolanko

Cotygodniowego cyklu pn. „Poniedziałek ze spotterem” ciąg dalszy. Tym razem Poznajcie krośnianina Bartka Kolano, który podobnie jak Mikołaj Lech dołączył od nas w tym roku.

Samoloty? Już od dziecka marzyłem by zostać pilotem. Niestety przyszłość na to nie pozwoliła, pozostała mi więc fotografia. Na początku jak złapałem zajawkeęna samoloty zacząłem masowo kleić modele samolotów i od czasu do czasu do dziś to robię. Na lotnisko w Krośnie wybierałem się z rodzicami niemal co kilka dni by móc podziwiać nasze maszyny. Zdjęcia pstrykałem choćby telefonem aby mieć dany samolot w swojej domowej „bazie danych”. Dziś marzenia o fotografii spełniam w grupie spotterskiej pochodzącej z Krosna – EPKR spotters do któej zostałem przyjęty kilka miesięcy temu. Z tego miejsca wielkie dzięki min. dla Pawła Hawrota który na samym początku pokazał jak stawiać pierwsze kroki w grupie. Bardzo dużo czasu spędzam na naszym lotnisku, ale też staram się być tam gdzie inne imprezy lotnicze. Rok temu odwiedziłem Radom oraz Piknik lotniczy w Krośnie, a w tym roku dzięki uprzejmości Artura Kucharskiego zaraz po imprezie na naszym lotnisku odwiedziliśmy Ostravę. Zdjęcia te można podziwiać w mojej autorskiej galerii na naszej stronie oraz na lotnictwo.net.pl. Moim marzeniem od małego chłopca zawsze był lot samolotem. W tym roku udało się odbyć 4 loty samolotem Socata MS 880B oraz Czajką z których jestem niezmiernie zadowolony. Głównie dzięki za to pilotom czyli Adrianowi i panu Jackowi.
Sezon spotterski 2014 niestety dobiegł końca, w przyszłym roku planuję dużo więcej imprez lotniczych min Radom AIR SHOW, SIAF – Sliac, NATO DAYS – Ostrava oraz z mniejszych taich jak MPL w Krakowie, PPL Krosno i być może Nowy Targ!
Na zakończenie pozdrawiam wszystkich spotterów z naszego środowiska i nie tylko a także czyletników naszego portalu. Do zobaczenia na lotnisku! 🙂
Bartek Kolanko
Kilka fotek z tego sezonu.