Poniedziałek ze spotterem! – Mikołaj Lech

Sezon pokazowy 2014 za nam!  W tym roku dobrze poznaliście nasze zdjęcia, więc pomyśleliśmy, że warto abyście poznali nas. Rozpoczynamy cotygodniowy cykl pn. „Poniedziałek ze spotterem!”. Od dzisiaj przez osiem tygodni w każdy poniedziałek będzie przedstawiał się wam jeden z naszych spotterów. Zaczynamy od namłodszego stażem członka naszej grupy, będącego stałym „delegatem” EPKR Spotters na lotnisku w im. Władysława Reymonta w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

Mikołaj Lech: Lotnictwo to coś więcej niż pasja…

 Witam! – Nazywam się Mikołaj Lech i jestem pasjonatem lotnictwa z Łodzi. Moja pasja z lotnictwem trwa już od 2004 roku. Jeśli chodzi o początki mojej przygody z „lotnictwem” wyglądała ona następująco.

Jedno z pierwszych moich zdjec. Rok 2007Przez około dwa lata kleiłem plastikowe modele samolotów, następnie od 2006 roku zacząłem zbierać/czytać czasopismo lotnicze „Przegląd Lotniczy”. Co weekend chodziłem z rodzicami na lotnisko i robiłem zdjęcia
przelatującym nad głową samolotom. Już od małego dowiadywałem się różnych ciekawostek na temat maszynach latających. W pierwszej kolejności był alfabet lotniczy, a także podstawowe informacje na temat znanych maszyn latających. Bliższe związanie z lotnictwem trwa od października 2011 roku, kiedy to zacząłem pomagać na kwadracie szybowcowym dzięki uprzejmości pilota szybowcowego Bartka Neroja. W 2012 roku zostałem członkiem Aeroklubu Łódzkiego w sekcji szybowcowej. Przez prawie dwa lata mogłem się dużo nauczyć od doświadczonych pilotów szybowcowych. Członkiem w Aeroklubie Łódzkim byłem do 2013 roku. Od 2012 roku zacząłem pomagać hobbystycznie w Ośrodku Szkolenia Lotniczego „Bartolini Air”. Dzięki temu nabrałem nowych doświadczeń jeśli chodzi o samoloty. Z biegiem czasu poznawałem wielu doświadczonych pilotów którzy doradzali mi jakie najlepiej podejmować kroki w lotnictwie.

Od marca 2013 roku zajmuje się na bieżąco fotografią lotniczą. Z racji tego że mieszkam blisko lotniska im. Władysława Reymonta w Łodzi, staram się być w każdej wolnej chwili na lotnisku. Przez rok byłem w łódzkiej grupie spotterskiej „EPLL 07-25”.

Moje pierwsze zdjcie na galerii lotnictwo.net.plJeśli chodzi o fotografie lotniczą to najwięcej zawdzięczam Grzegorzowi Strukowi. „Góral” od samego początku pomagał mi i dawał wskazówki spotterskie jak najlepiej wykonywać zdjęcia. W dniu 14 czerwca 2014 roku dołączyłem do krośnieńskiej grupy spotterskiej „EPKR Spotters”. Zdecydowałem się dojść do grupy aby pomóc wybić się w świecie spotterskim. Dzięki uprzejmości Artura Kucharskiego, a także przyjaciela Pawła Hawrota prośba o dołączenie do grupy nie trwała więc długo.

Na galeriach lotniczych posiadam już ponad 500 zdjęć. Zdjęcia mojego autorstwa można oglądać na takich stronach jak: lotnictwo.net.pl, airfoto.pl czy planespotters.net .

Obecnie dzięki dobrej współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego „Bartolini Air”, prowadzę stronę na Facebook-u (Tecnam w Polsce). Na mojej stronie można zobaczyć jakie samoloty typu Tecnam latają na naszym polskim niebie. Więcej w zakładce „INFORMACJE” na stronie Tecnam w Polsce.

Od początku mojej kariery lotniczej latałem między innymi takimi samolotami jak: Tecnam P2006T, Tecnam P2002 Sierra, TL-96 Star czy Cessna 414.

Na zakończenie chciałbym pozdrowić wszystkich pasjonatów lotnictwa, a także czytelników EPKR Spotters. Życzę wam abyście wierzyli i spełniali swoje lotnicze marzenia.

Do zobaczenia!

[Not a valid template]