Przyloty Chasydów do Rzeszowa

Od około miesiąca co sobotę na Rzeszowskim lotnisku Jasionka lądował Boeing 737-800 linii El Al Israel, przywoził on pierwszych Żydów na obchody uroczystości na Grobie cadyka Eimelecha Weissbluma w Leżajsku.

Dziś (1 marca) na Jasionce spodziewano się kolejnych 4 maszyn linii Arkia, Enter Air, El AL Israel, oraz Israir, niestety z nieznanych powodów ten ostatni został odwołany.
Od wczorajszego wieczora nad naszym województwem panuje deszczowa i ponura pogoda, ale nawet ona nie była w stanie przeszkodzić Maćkowi w schwytaniu tych pięknych maszyn. Od godziny 8 wraz z Bartkiem i Przemkiem z EPRZ Spotting team czuwali przy płocie lotniska. Warto na marginesie jeszcze dodać, że przed przylotem maszyn z Izraela, wylądował Embraer 190 Air Moldova, który przyleciał na przegląd do hangarów Linetech. Zdjęcia, które wykonał Maciek możecie zobaczyć poniżej.
Jako, że w tym roku Adar wypada 2x bo obchodzimy rok przestępny, 31 marca spodziewamy się 3x więcej przylotów już od samego rana, zaś wcześniej, bo 17 marca w Markowej niedaleko Łańcuta, zostanie otwarte Muzeum Polaków Ratujących Żydów gdzie spodziewamy się delegacji państw z Polski, Niemiec, Izraela czy Kanady. Postaramy się tam być!
Pozdrawiamy grupy EPRZ Spotting Team oraz EPRZ Spotters, które również mogą pochwalić się dzisiaj pięknymi zdjęciami.
Fot./Tekst – Maciej Żółkoś