Retro Sky Team na pikniku w Krośnie!

Słowacka grupa rekonstrukcyjna Retro Sky Team składająca się z samolotów w malowaniu stylizowanym na samoloty z okresu II Wojny Światowej 21 września przybędzie do Krosna na III Podkarpacki Piknik Lotniczy.

Retro Sky Team wykonuje pokazy na samolotach Zlin 226 i 526, Jakowlew Jak-52, Antonow AN-2 oraz na radzieckim dwupłatowym samolocie szkolnym Polikarpow PO-2  zaprojektowanym w 1928 roku.

Cztery samoloty Zlin 226 zostały pomalowane w barwach niemieckich samolotów Messerschmitt Bf 109. Przeciwnikiem samolotów Luftwaffe jest Zlin 526 w malowaniu radzieckiego samolotu Mig-3. Kolejne samoloty wspierające grupę rosyjską to Jak-52, PO-2 oraz AN-2. Wszyscy piloci noszą oryginalne niemieckie oraz rosyjskie mundury. Samoloty będą wykonywały symulacje bombardowania oraz walk powietrznych.

Już teraz zapraszamy na ten niesamowity pokaz, który przeniesie nas w czasy II Wojny Światowej. Będzie to żywa lekcja historii.

Na zdjęciach poniżej możecie państwo zobaczyć pilotów Retro Sky Team w akcji podczas zeszłorocznego SIAF w miejscowości Sliac na Słowacji.

Tekst i zdjęcia: Artur Kucharski