Środa ze spotterem – Paweł Hawrot

Tym razem poznajcie Pawła Hawrota z Krosna, który był inicjatorem spotkania, na którym powstała grupa EPKR Spotters. Paweł pisze o sobie:

Lotnictem zaszczepił mnie dziadek, który o wielu lat był pracownikiem Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie. Już w wieku 5 lat wiedziałem w jakim kierunku pokieruje się moja pasja i tak lotnisko w Krośnie stało się moim drugim domem.

Z czasem zacząłem poznawać maszyny latające, rodzaje samolotów stacjonujących na naszym lotnisku oraz wielu wielu innych. Przygodę z fotografią lotniczą zacząłem w 2009 roku gdy kupiłem swój pierwszy aparat cyfrowy. Wcześniej zdjęcia robiłem telefonem i były one bardziej „dokumentacyjne”. W styczniu 2013 roku wpadłem na pomysł utworzenia w Krośnie grupy spotterskiej. Przez kilka wcześniejszych lat w Krośnie działo forum o tematyce lotniczej z Krosna. Było to forum na którym użytkownicy dzielili się informacjami na temat tego co w danym dniu dzieje się na lotnisku oraz publikowali swoje zdjęcia z wypadów na lotnisko. Tak więc opierając się na tym, pomyślałem że fajną sprawą było by reaktywowanie takiej grupy lub stworzenie nowej. Swój pomysł opisałem na forum lotniczym Lotnictwo.net gdzie dostałem szybką odpowiedź od Artura (z Sanoka), że byłby również za tym.

W lutym 2013 roku zebraliśmy się w kilka osób i postawiliśmy zorganizować spotkanie na którym omówiliśmy wszystkie sprawy związane z grupą. Faktem tego stało się utworzenie EPKR Spotters. Początkowo działaliśmy na stonce fejsbukowej ponieważ nasza strona internetowa była w trakcie tworzenia przez Artura. Latem 2013 roku dołączyło do naszej grupy dwóch naszych kolegów spotterów Mateusz wraz z Maćkiem którzy zajmowali się RNAV spottingiem. W tym samym roku uczestniczyłem w Air Show w Radomiu oraz na pokazach SIAF – Medzinárodné letecké dni, Slovak International Air Fest, Sliac na Słowacji. Obecnie swoje zdjęcia umieszczam na dwóch galeriach lotniczych: Lotnictwo.net oraz Airfoto.pl . W tym roku planuję odwiedzić kilka lotnisk w Polsce na których do tej pory nie byłem jak i kilka imprez lotniczych w Polsce oraz za granicą.

Aparat juz przygotowany….